• +38 (044) 22 11 307, +38 (067) 571 01 21, +38 (050) 339 17 09
Бухгалтерія: бюджет
Газета "Бухгалтерія: бюджет"
Є питання по передплаті?
Зателефонуйте нам: (044)22-11-307, (067)571-01-21, (050)339-17-09
Напишіть нам: info@buhbudget.com.ua

Закупівлі за державні кошти

Будуємо з розмахом, Або як провести закупівлю довгострокових будівельних робіт

Прийнято рішення збудувати на території нашого міста сучасний Центр надання адміністративних послуг. Загальна вартість будівництва — 10,5 млн грн. Розуміємо, що до кінця року не зможемо його завершити, та й коштів у цьому році не вистачить. Як проводити у такому випадку електронні закупівлі робіт: на всю суму чи тільки на цьогорічні асигнування?

автор:Оксана Верхогляд

Замовник публічних закупівель реорганізується — як запобігти проблемі до її виникнення?

(коментар до листа Мінекономрозвитку від 23.03.2018 р. № 3304-04/12631-07)

Протягом свого «життєвого циклу» змінюються не тільки живі істоти, а й інколи — заклади та установи, створені для виконання певних статутних повноважень. Зміною може бути як реорганізація, так і ліквідація.
Якщо заклад реорганізується, він може мати розпочаті процедури закупівлі або завершені, такі що вимагають звітування після виконання договорів. Відповідно, виникають питання щодо організації публічних закупівель. Відповіді на них надало Мінекономрозвитку у листі, що коментується. Далі — по порядку.

автор:Оксана Верхогляд

Оплачуємо енергоносії, спожиті у минулому році: чи потрібно включати їх до Річного плану закупівель?

У минулому році ми не встигли оплатити заборгованість за постачання тепла, спожитого у грудні, за договором, укладеним у 2017 році. Як нам визначити вартість закупівлі на цей рік? Чи потрібно відмінусувати від суми річної закупівлі вартість грудневого теплопостачання?

автор:Оксана Верхогляд

Річний план закупівель та кошториси: як їх «помирити»?

(лист Мінекономрозвитку від 28.12.2017 р. № 3304-06/48844-06)

На початку кожного року розпорядники бюджетних коштів стикаються з однаковою проблемою — необхідністю організувати безперервну роботу установ, своєчасно уклавши договори закупівель найнеобхідніших товарів та комунальних послуг. Для цього розпорядникам потрібно гнучко вписатися у вимоги тендерного та бюджетного законодавства, ще й з урахуванням специфіки діяльності. Як «подружити» кошториси з планами закупівель, ви дізнаєтеся із цієї статті.

автор:Оксана Верхогляд

Наприкінці року виконали умови всіх договорів: чи потрібно звітувати на веб-порталі «Рrozorro»?

Підкажіть, чи обов’язково оприлюднювати звіти про виконання договорів, вартість закупівель у яких менша, ніж встановлена ст. 2 Закону № 922?

автор:Оксана Верхогляд

Закупівля електроенергії на 2018 рік: останній раз за старими правилами

(коментар до листів Мінекономрозвитку від 09.11.2017 р. № 3304-06/40489-07 та НКРЕКП від 17.10.2017 р. № 10835/13.1/7-17)

Тривалий час усі споживачі електроенергії, у тому числі бюджетні установи, отримували її за усталеним порядком та договорами, не очікуючи ніяких новацій у цій сфері. При цьому ті установи, які здійснюють публічні закупівлі відповідно Закону № 922, вивчили напам’ять, що після встановлення бюджетних призначень на забезпечення енергоносіями вони закуповують електроенергію за переговорною процедурою у постачальників на підставі п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 922. Адже увесь цей час на ринку електроенергії була відсутня конкуренція, відповідно, постачання електроенергії для окремих територіальних одиниць (областей) здійснював лише один постачальник за тарифом, регульованим державою.

автор:Оксана Верхогляд

Ціни на енергоносії зростають: чи можна внести зміни до тендерного договору?

На початку року ми провели переговорну процедуру і уклали договір про постачання енергоносіїв. Зараз їх ціна зростає. Чи можна збільшити вартість договору, укладеного за результатами переговорної процедури?

автор:Оксана Верхогляд

Наша лікарня уклала договір, згідно з яким постачальник має забезпечити заклад лікарськими засобами до кінця року. Зараз виявилося, що він не зможе надати туберкулін через перебої з його надходженням. Чи можемо ми зменшити обсяг постачання та вартість договору, виключивши із нього туберкулін?

автор:Оксана Верхогляд

Підтверджено Держстатом: у 2017 році звіт про закупівлі до органів статистики не подаємо

(коментар до листа Держстату від 15.08.2017 р. № 08.1-18/197-17)

Наприкінці І кварталу 2017 року замовників закупівель турбувало питання, чи потрібно подавати до органів статистики форму державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель», затверджену наказом Держстату від 12.11.2014 р. № 334 (далі — ф. № 1-торги). Чому?

автор:Оксана Верхогляд

Інформація про несудимість учасника закупівель: скористайтеся новим електронним сервісом від МВС

(комментарий к письму МВД от 31.07.2017 г. № 16/1-2002)

В ході розгляду тендерних пропозицій замовникам публічних закупівель доводиться перевіряти учасників на відповідність вимогам ст. 17 Закону № 922.

автор:Оксана Верхогляд

Закупівлі за окремими лотами — як уникнути проблем. Рекомендації Мінекономрозвитку

(коментар до листа Мінекономрозвитку від 02.08.2017 р. № 3304-06/26774-06)

Основний закупівельний регламент — Закон № 922, за яким замовники організовують процедури публічних закупівель, — дозволяє в межах єдиної процедури закупівлі та застосування переговорної процедури закупівлі визначати лоти. Лоти — це окремі частини товарів, робіт чи послуг, на які в межах єдиної процедури закупівлі можна подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах.

автор:Оксана Верхогляд

Тендерний комітет в нашій установі затверджено у складі 5 осіб. Зараз заступник тендерного комітету та ще один його член пішли у щорічну відпустку і не можуть прибути на засідання. А нам потрібно внести зміни до Річного плану закупівель. Чи може тендерний комітет приймати рішення, якщо на засіданні присутні лише 3 члени із 5?

автор:Оксана Верхогляд

Неочікувана економія коштів за результатами публічних закупівель: як використати її правильно?

За результатами процедури відкритих торгів на продукти харчування ми зекономили 150 тис. грн. Як ми можемо використати ці кошти? Чи повинна установа вищого рівня надати дозвіл на їх використання?

автор:Оксана Верхогляд, Світлана Соколова

Комісія з розгляду «допорогових» скарг не функціонує: нехай учасник із замовником домовляються самі

(коментар до наказу ДП «Прозорро» від 20.06.2017 р. № 49)

Нещодавно адміністрація веб-порталу «Рrozorro» повідомила, що з 01.06.2017 р. припинала свою діяльність Комісія з розгляду звернень на допорогових закупівлях. Головна причина — відсутність механізму впливу на рішення замовника, ігнорування замовником вимог комісії, внаслідок чого розгляд комісією скарг лише затягував перебіг процедур закупівлі.

автор:Оксана Верхогляд

Публічні закупівлі: роз’яснює Мінекономрозвитку

(коментар до листів Мінекономрозвитку від 20.04.2017 р. № 3304-02/13271-02 та від 24.04.2017 р. № 3304-06/13652-06)

До редакції нашої газети продовжують надходити питання від бюджетних установ — замовників публічних закупівель, які проводять електронні торги на веб-порталі «Рrozorro». Пояснення тому просте: Закон № 922 та інші нормативно-правові акти з питань публічних закупівель не враховують деяких особливостей, характерних для бюджетних установ, та не дають прямих відповідей на актуальні для них питання.

автор:Оксана Верхогляд

«Ліцензійна» плутанина вирішена: ліцензія на природний газ потрібна

(коментар до листа НКРЕКП від 24.03.2017 р. № 3081/21.2/7-17)

Більшість бюджетних установ має потребу у закупівлі природного газу, зокрема, для опалення приміщень. При цьому, якщо очікувана вартість закупівлі газу на весь рік:

автор:Оксана Верхогляд

Коли немає потреби проводити електронні торги: роз’яснює Мінекономрозвитку

(коментар до листа Мінекономрозвитку від 31.03.2017 р. № 3302-06/10639-06)

Вже більше року діє Закон № 922 і цього часу, в принципі, достатньо, щоб замовники та учасники закупівель розібралися з усіма особливостями роботи на веб-порталі «Рrozorro». Але складність в тому, що замовники закупівель, визначені п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону № 922, здійснюють діяльність у зовсім різних галузях, а перелік можливих товарів, робіт і послуг, яких вони потребують, такий величезний, що не завжди є можливість скористатися прямими положеннями Закону № 922. Тоді на допомогу приходять уточнюючі роз’яснення Мінекономрозвитку.

автор:Оксана Верхогляд

Чи потрібно подавати до органів статистики форму державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель» за І квартал 2017 року? Як можна її скласти за результатами проведення публічних закупівель?

автор:Оксана Верхогляд

1. Чи потрібно оприлюднювати Додаток до Річного плану, якщо протягом року не планується проведення закупівель вартістю більше ніж 200 тис. грн?
2. Хто повинен підписувати Річний план та Додаток, якщо публічними закупівлями займається тендерний комітет, а допороговими закупівлями — відповідальна особа?

автор:Оксана Верхогляд

Нові форми оголошень у системі «Рrozorro»: врахуйте при здійсненні закупівель

(коментар до наказу МЕРТУ від 17.01.2017 р. № 45)

Наказом, що коментується, Мінекономрозвитку оновило значну кількість форм документів, які використовують замовники закупівель при роботі на веб-порталі «Рrozorro». Нагадаємо, що власне форми документів у сфері публічних закупівель затверджені наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 р. № 490 (далі — наказ № 490). Розглянемо, як саме змінився кожен документ.

автор:Оксана Верхогляд

Сторінки