• +38 (044) 22 11 307, +38 (067) 571 01 21, +38 (050) 339 17 09

Документи та коментарі

Українська

Керівні працівники центру СССДМ: Мінсоцполітики підтверджує, що критеріїв для визначення тарифних розрядів немає

(коментар до листа Мінсоцполітики від 10.08.2018 р. № 1400/0/101-18)

Нагадаємо: 26.05.2018 р. набрала чинності постанова КМУ від 23.05.2018 р. № 394, якою встановлено єдиний підхід до визначення тарифних розрядів керівних працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі — СССДМ) (див. газету«Бухгалтерія: бюджет», № 21/2018, с. 5).

автор:Алла Головко, Сергій Дорошенко

Безплатне забезпечення працівників молоком «за шкідливість»: як бути в період відсутності порядку?

(коментар до листа Мінсоцполітики від 26.06.2018 р. № 1113/0/101-18/283)

«Та нам, царям, молоко потрібно видавати за шкідливість!»
Про царів, звісно, жарт, але все інше — чиста правда.

автор:Віта Макаренко, Любов Крута

Заклади культури: з 01.09.2018 р. діє нове Положення про атестацію педагогічних працівників

(коментар до наказу Мінкультури від 12.07.2018 р. № 628, додаток до листа Мінкультури від 27.08.2018 р. № 1346/27/15-18)

Наказом, що коментується, затверджено нове Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури (далі — Положення № 628), яке набрало чинності 01.09.2018 р. (крім п. 2, абз. 2 п. 4 розд. ІІІ, розд. V Положення № 628).

автор:Алла Головко

Держпродспоживслужба: збільшено розмір плати за надання послуг з питань карантину рослин

(коментар до постанови КМУ від 29.08.2018 р. № 676)

Відповідно до покладених обов’язків головні управління Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, а також бюджетні установи, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби, надають платні послуги, зокрема, з питань карантину рослин.

автор:Алла Головко

Учні ЗПТО та безоплатне харчування: роз’яснює МОН

(коментар до листа МОН від 17.08.2018 р. № 1/11-8888)

Нагадаємо, безоплатним триразовим харчуванням (сніданок, обід, вечеря) у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (далі — ЗПТО) забезпечуються учні з числа (абз. 8 п. 6 Порядку № 116)

автор:Віта Макаренко, Сергій Дорошенко

ОМС придбаває комп’ютер? Тільки за кошти бюджету розвитку!

(коментар до листа МФУ від 07.02.2018 р. № 05235-15-2/3282)

Планування видатків місцевих бюджетів є одним із важливих етапів бюджетного процесу на місцевому рівні. І тут доводиться дотримуватися вимог цілої низки нормативних документів, основний з яких — БКУ. Зокрема, він містить настанови щодо планування надходжень загального та спеціального фонду місцевих бюджетів та напрямів їх витрачання. І тут все залежить від того, про які видатки йдеться: поточні чи капітальні.

автор:Оксана Верхогляд, Сергій Дорошенко
(коментар до листа МФУ від 17.02.2017 р. № 31-11420-07-10/4538)

Технології безупинно розвиваються, тоді як питання обліку комп’ютерних програм все так же залишається неоднозначним для бухгалтерів бюджетної сфери. Єдине, що тішить, — Мінфін коментованим листом підтвердив раніше обрану позицію з цього питання Тож у цьому коментарі нагадаємо відомче бачення обліку прав інтелектуальної власності і розглянемо можливість альтернативних підходів. Перш за все відновимо в пам’яті, в чому ж була проблема.

автор:Любов Крута

Педагог-сумісник: оплата за тарифікацією!

(коментар до листів МОН від 10.08.2018 р. № 1/11-8468 та Мінсоцполітики від 24.07.2018 р. № 140/0/103-18)

Хочеш жити — вмій крутитися. Ця фраза є рушійною силою для працівників, які, окрім основної роботи, працюють ще й за сумісництвом (тобто в вільний від основної роботи час).
Педагогічні працівники — не виняток, вони також часто-густо вдаються до сумісництва. Але як обчислити зарплату педагогу-суміснику, донедавна було завданням з багатьма невідомими. Цьому питанню ми присвятили матеріал «Педагог — зовнішній сумісник: як виконати вимогу щодо МЗП?» (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 10/2018, с. 10). Стисло нагадаємо, у чому була заковика, та перейдемо до її логічної розв’язки.

автор:Віта Макаренко

Соціальна стипендія: чи залежить від рейтингу успішності? Відповідає МОН

(коментар до листа МОН від 21.03.2018 р. № 1/11-3038)

У коментованому листі МОН дало відповідь на запитання: чи дійсно соціальна стипендія призначається студентам з урахуванням їх успішності? Відповідь відомства: так. Чому — пояснимо далі.

автор:Віта Макаренко

Виплати голові держадміністрації та його заступникам: хто приймає рішення?

(комментарий к письму Гоструда от 19.07.2018 г. № 3452/4/4.1-зв-18 и письму Минсоцполитики от 01.08.2018 г. № 146/0/103-18)

Нагадаємо: 15.11.2017 р. набув чинності Закон № 2190, яким голів місцевих держадміністрацій та їх заступників виключено з числа держслужбовців. А з 13.12.2018 р. умови оплати праці таких працівників визначено у постанові № 304.

автор:Людмила Линник

Сторінки