• +38 (044) 22 11 307, 38 (067) 572 00 85, +38 (067) 572 00 91

Період проходження інтернатури за контрактом зараховується до стажу, що дає право на надбавку за вислугу років

Анжела Купливанчук,
заступник директора Департаменту, начальник відділу нормування і
оплати праці тароботи змісцевими бюджетами Департаменту економіки таресурсного забезпеченняя

Чи зараховується до стажу, що дає право на виплату надбавки за вислугу років, період проходження інтернатури у медичному вузі за контрактом, якщо у трудовій книжці немає запису про зарахування на посаду лікаря-інтерна?

ВІДПОВІДЬ

Так, зараховується. Лікарі-інтерни після закінчення вищих медичних навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації отримують диплом лікаря-спеціаліста та зараховуються до штатів закладів охорони здоров’я, на базі яких вони проходять інтернатуру на посадах лікарів-інтернів, про що у трудову книжку заноситься відповідний запис. Це регулює п. 7.3 Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації, затвердженого наказом МОЗ від 19.09.1996 р. № 291 (далі — Положення № 291).

Згідно з п. 4 Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок № 1418), до стажу роботи, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається, зокрема час роботи у державних та комунальних закладах охорони здоров’я України на посадах, визначених у п. 3 Порядку № 1418.

Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи (п. 5 Порядку № 1418).

У свою чергу, як в зазначено у п. 7.10 Положення № 291, проходження інтернатури лікарями (провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між МОЗ АРК, управлінням охорони здоров’я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласною, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічною станцією, обласним, міст Києва та Севастополя ВО «Фармація», вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі (провізори):

  • закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів;
  • або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб;
  • або прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров’я (недержавні фармацевтичні установи, підприємства);
  • або мають сертифікат лікаря (провізора)- спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність за відсутності потреби в такому спеціалісті з боку закладу (установи) охорони здоров’я.

Після закінчення навчання в інтернатурі лікарі-інтерни підлягають атестації на визначення знань та практичних навичок з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності (п. 2.1 Положення про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ від 19.12.1997 р. № 359).

Зазначена атестація з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста має пройти перед тим, як така особа обійме лікарську посаду, що відповідає цій спеціальності, у закладах охорони здоров’я або після здійснення медичної практики за цією спеціальністю на підприємницьких засадах.

За результатами атестації закладом освіти видається сертифікат встановленого зразка.

Якщо спеціалісту, який навчався у вищому навчальному закладі за контрактною формою, не зроблено запис у трудовій книжці про зарахування його на посаду лікаря-інтерна, то документом, що підтверджує проходження інтернатури, є сертифікат лікаря-спеціаліста.

ВИСНОВОК. Періоди проходження інтернатури в базових державних чи комунальних закладах охорони здоров’я лікарями, які закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти ІІІ–ІV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись у них за кошти юридичних та фізичних осіб, повинні зараховуватися до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років.

Коментарі

Додати новий коментар

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.